Ukupno: 120295
« Ožujak 2024 »

DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U našoj se školi Dan zahvalnosti za plodove zemlje obilježio dvama događajima. Prvi se zbio 12. listopada u školskoj blagovaonici gdje su učenici razredne nastave izveli niz točaka posvećenih plodovima zemlje. Bilo je tu igrokaza, recitacija, pjesama, glazbenih točaka, plesova i filmića, a sve su to sa svojim učenicima pripremile njihove učiteljice. Poslije priredbe učenici su otišli u svoje razrede gdje su se počastili krušnim i drugim proizvodima koje su za tu priliku pripremili učenici u krugu svojih obitelji. Učenici četvrtih razreda u svojim su razredima imali radionicu pečenja kruha na kojoj su učenici naučili kako od jednostavnih sastojaka nastaje slastan kruh. Njihov je kruh zacijelo bio slastan i zbog što su u njega, osim uobičajenih sastojaka, umijesili puno dobre volje i ljubavi.

U drugom događaju sudjelovale su naše vjeroučiteljice Iva Dorić i Marina Krušlin Ajman, vjeronaučna skupina te učenici koji pohađaju izbornu nastavu Vjeronauka.

Oni su se 18. listopada oko 9.30 uputili prema crkvi svetoga Marka na blagoslov kruha. Na blagoslov su ponijeli kruh koji je toga jutra ispekla naša vrijedna kuharica Marica Matijević, a poslije blagoslova naši su ga učenici vratili u školu da u njegovu dijeljenju s drugima obnove osjećaj zahvalnosti i nesebičnosti.

objavio: Zoran Čorkalo   datum: 16. 10. 2018.