UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

MASKE NAŠE SVAGDAŠNJE
Autor: Zoran Čorkalo, 6. 3. 2019.

U utorak, 5. ožujka našu su školu okupirale maškare. Iza naših svakodnevnih lica pojavile su se neka nova i drugačija, neka koja se ne usuđejmo nositi običnim danima. Dan kad je dopušteno biti ono što inače nismo u našoj je školi otvorio vrata bićima iz mašte i snova. Mnogi su naši učenici bili superjunaci, znanstvenici, ratnici, vile, princeze i razna druga stvorenja čije je podrijetlo i nastanak poznat samo njihovim tvorcima. Sva ta neobična svita okupila se u školskoj blagovaonici gdje je upriličen ples pod maskama. Ples su vodile učiteljice razredne nastave koje su također bile maskirane i razlikovale se od svojih učenika samo visinom. Nisam siguran kao je taj dan izgledala nastava, no ne događa se baš često da vam Hrvatski jezik ili Matematiku predaje vještica. Nakon plesa svi su se okupili u školskom dvorištu gdje je princ Fašnik mirno čekao ispunjenje svoje sudbine. Učenici razredne nastave napisali su na papiriće sve ono što bi htjeli da se izgubi, nestane i nikada se ne vrati. O čemu se točno radi, nikada nećemo saznati. Sve je loše želje progutao princ Fašnik, a njega je zajedno s lošim željama progutala vatra.