UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

ZAVRŠNICA PROJEKTA "PRIČAM TI PRIČU"
Autor: Zoran Čorkalo, 14. 3. 2019.

I ove smo godine školskim projektom Pričam ti priču obilježili Mjesec hrvatske knjige i Dane hrvatskoga jezika. 12. i 14. ožujka predstavili su nam se najbolji pripovjedači razredne i predmetne nastave. U kategoriji učenika razredne nastave nastupili su: Ema Poznić, učenica 1. a razreda, Jakov Švarc, učenik 1. b razreda, Mia Pustišek, učenica 2. a razreda, Chiara Peruško, učenica 2. b razreda, Antea Vuković, učenica 3. a razreda, Greta Magdić, učenica 3. b razreda, Eva Markulin, učenica 4. a razreda, Ozana Radić, učenica 4. b razreda i Dora Hrgović, predstavnica hrvatsko-mađarskih razrednih odjela. Naslov najbolje pripovjedačice ponijela je učenica 1. a razreda Ema Poznić. U kategoriji učenika predmetne nastave nastupili su učenici 5. a razreda: Maria Mađerić, Petra Mitar, Sven Todorović i Vanja Višnjić, učenici 6. a razreda: Sven Filipović i Haris Derviščaušević, a kao jedina predstavnica osmaša nastupila je učenica Lana Capar. Najboljim pripovjedačem predmetne nastave proglašen je učenik Sven Todorović. Težak zadatak odabira imao je žiri sastavljen od učitelja i učenika. Žiri su činili učenici: Jure Čerič, Dora Franjević, Patricija Čolić i Mirta Vrkić, učitelji: Ivana Šima Aničić, Sanja Miljatović, Nika Gutić i Martina Grgec, a naša knjižničarka Iskra Osmančević bila je predsjednica žirija. Našim smo projektom željeli osvijestiti potrebu njegovanja materinskoga jezika, a posebno njegovih govornih vrednota. Čestitamo svim učenicima na hrabrosti, a njihovim učiteljicama što su ih motivirale i pripremale.