UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

SURADNJOM DO KVALITETNIJE ŠKOLE
Autor: Zoran Čorkalo, 24. 3. 2019.

Zahvaljujući roditeljima naših učenika koji se aktivno uključuju u život škole, u našoj se školi povremeno događaju aktivnosti kojima se želi pridonijeti kvalitetnijem životu. Svoj profesionalni izazov oblikovanja prostora ovom su prilikom prenijeli na prostor škole roditelji arhitekti. Tako je ulazni prostor naše škole postao tema izbornog kolegija "Participativno oblikovanje prostora" koji na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu vode docenti Kristina Careva i Rene Lisac. Kolegij je nastao na osnovu višegodišnjeg iskustva vođenja participativnih i interdisciplinarnih radionica u sklopu inicijative "Akupunktura grada" pri čemu se malim i preciznim intervencijama želi značajno poboljšati život u javnim prostorima. U sklopu kolegija održane su u srijedu 20. ožujka dvije fokus grupe, jedna s predstavnicima djelatnika i jedna s predstavnicima učenika naše škole. Iako su se želje sudionika rasprave razlikovale, svi su se složili da bolja organizacija i uređenje prostora može značajno pridonijeti njihovom boravku u školi. Studenti su svoj rad nastavili tijekom vikenda, a svoje prijedloge prezentirat će u školi u četvrtak 28. ožujka. Najuspjeliji i najprimjereniji prijedlozi realizirat će se, dio njih već u radnim akcijama uređenja škole koje nas očekuju u subotu 13. travnja.