UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

SVJETSKI DAN PLESA
Autor: Zoran Čorkalo, 26. 4. 2019.

U našoj će se školi 29. travnja s početkom u 14.00 sati odžati središnja proslava Svjetskog dana plesa. Svjetski dan plesa održava se od 1982. godine u spomen na rođendan Jean-Gorgesa Noverrea, začetnika modernog baleta i jednog od najvećih svjetskih plesnih reformatora. Taj se dan u Hrvatskoj obilježava od 1999., a 2009. godine ITI UNESCO Hrvatska prepušta organizaciju obilježavanja Svjetskog dana plesa Plesnom centru Tala.

Ove godine proslava započinje u 11.00 sati plesnim improvizacijama na otvorenom. Plesnim nastupima objedinit će se 7 zagrebačkih trgova: Tomislavov trg, Britanski trg, Zrinjevac, Europski trg, Cvjetni trg, Trg Republike Hrvatske – Zdenac života i Dolac. Građanstvo će moći pratiti nastupe uživo ili putem livestreama na Instagram profilu Plesnog centra Tala. Nakon toga proslava se seli u našu školu gdje će u 14.00 sati započeti program središnjeg obilježavanja Svjetskog dana plesa i gdje će 130 učenika izvesti zajedničku koreografiju koju su sami osmislili, a koja je rezultat plesnog programa koji u našoj školi vodi koreografkinja Larisa Lipovac Navojec. Obilježavanje Svjetskog dana plesa u našoj školi izvrsno se uklopilo u aktivnosti koje se provode u okviru Erasmusova projekta Art@Heart,

Proslavi će se pridružiti i predstavnica Ministarstva kulture, voditeljica programa Ruksak (pun) kulture, Maja Zrnčić koja će pročitati ovogodišnju MEĐUNARODNU PLESNU PORUKU čija je autorica plesačica i koreografkinja Karima Mansour iz Egipta. Autorica ovogodišnje HRVATSKE PLESNE PORUKE naša je poznata koreografkinja Sanja Petrovski, a njenu poruku pročitat će naši ovogodišnji ambasadori Svjetskog dana plesa glumac Slavko Sobin i njegova partnerica ovogodišnjeg Plesa sa zvijezdama, najtrofejnija hrvatska sportska plesačica Gabrijela Pilić.