UPLATNICE ZA 10. MJESEC

ZA PREHRANU I PRODUŽENI BORAVAK POSLANE SU NA E-ADRESE RODITELJA

11. 11.

12. 11.

POSLANE SU UPLATNICE ZA PRODUŽENI BORAVAK ZA 5. I 6. MJESEC PREMA NAPUTKU GRADSKOG UREDA ZA OBRAZOVANJE

MOLIMO RODITELJE KOJI NISU DOBILI UPLATNICE DA SE JAVE U RAČUNOVODSTVO ŠKOLE.

« Prosinac 2020 »

ŠTO NAPRAVITI U SLUČAJU POTRESA

UČIONICE / ŠKOLSKO DVORIŠTE

DUGOVRATKA SULI U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 14. 10. 2019.

Slikovnica o dugovratki Suli, autorice Maje Šimleše postala je omiljena učenicima 3. a razreda. Sa Suli su se upoznali još u 1. razredu. I dan danas je vole pročitati, razgovorati o Sulinim avanturama i prijateljstvu. Učenici 3. a razreda preporučili su i posudili tu priču svojim prijateljima iz 2. b razreda. 11. listopada 3. a i 2. b razred imali su priliku čuti i vidjeti kako je nastala priča o Suli, kako su surađivali autorica i ilustrator i kako nastaju slikovnice. Naime, učiteljica Henrieta Herjavec Rubčić pozvala je u goste autoricu slikovnice Maju Šimlešu. Autorica im je za uspomenu podijelila prekrasne poučne poruke u stihovima, a djeca su njoj pripremila posebno pismo s idejom za novu slikovnicu. Najviše ih je oduševila velika kaširana lutka Suli koju su izradila djeca Rehabilitacijskog centra Zagreb uz pomoć učiteljice likovne kulture.
Druženje i čitanje uz Suli bio je poseban događaj. Neki su čak zasukali svoje rukave i krenuli pisati svoju priču o Suli po uzoru na priče naše autorice. Razredi su dobili i male maskote Suli s posebnim zadatkom. Suli će od danas krenuti na novo razredno putovanje od kuće do kuće.
Svaki vikend Suli će boraviti i biti u gostima kod drugog učenika. Bit će to sjajna avantara za našu Suli i njezine đake. Vjerujemo da će se svi dobro zabaviti i puno toga putem doživjeti.