« Srpanj 2020 »

NOVI IZAZOVI
Autor: Zoran Čorkalo, 19. 3. 2020.

Poštovani kolege, cijenjeni roditelji, dragi učenici!

Mrežne aplikacije rade sve bolje i brže, nastava na daljinu se zahuktava, a naša škola živi jednim drugačijim životom. Nadam se jednako kvalitetnim i izazovnim! Dragi učenici, ponosan sam na vas jer svojim trudom i ozbiljnošću pokazujete da ste dorasli nepredviđenim i novim okolnostima. Vašim učiteljima čestitam na izvrsnoj interakciji s vama u virtualnim učionicama. Kako stvari stoje, izgleda da će ovakav način rada potrajati i jako je važno da naša međusobna komunikaciji bude na visokoj razini. Prvi tjedan virtualnih učionica je gotovo za nama i možemo ga uzeti kao tjedan uhodavanja, kako sustava u cjelini tako i naših pojedinačnih snalaženja. Molim roditelje da nadziru aktivnosti i budu podrška, no neka puste naše učenike da se što više samostalno uključuju i snalaze u novim okolnostima – možda ćemo se svi iznenaditi kako brzo i kvalitetno mogu odgovoriti novim izazovima. Od ponedjeljka će na aplikaciji Teams proraditi i novi tim naše škole pod nazivom Stručne službe škole. U taj su tim uključeni svi naši učitelji i učenici. Tim će imati tri kanala: Ravnatelj, Školska knjižnica i Školska psihologinja. Ti su kanali namijenjeni za sve vaše upite koji se ne odnose isključivo na nastavu, već na pružanje podrške bilo koje vrste. Nadam se da ćemo svi svojim odgovornim pristupom pokazati kako smo dorasli ovoj ozbiljnoj situaciji. Čuvajte sebe i svoje bližnje!

Ravnatelj Zoran Čorkalo, prof.