« Srpanj 2020 »

POTPISIVANJE IZJAVE
Autor: Zoran Čorkalo, 4. 5. 2020.

Potpisivanje izjave o dolasku učenika u školu dio je Uputa Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo i Preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja. U nastavku slijede citati iz jednoga, odnosno iz drugoga dokumenta koji se odnose na izjavu. Prema njima Gradski ured za obrazovanje pripremio je tekst izjave koji je danas odaslan prema školama, a svaka škola proslijedila ga je prema roditeljima.

Iz Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo: Djeca koja imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 (primjerice u kućanstvu ili u ustanovi) ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaražena s COVID-19 ostaju kod kuće te ih roditelji/skrbnici ne smiju dovoditi u ustanove. Činjenice iz prethodne dvije rečenice, kao i činjenicu da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djece, kao i to da je roditelj upoznat s ovim uputama u cjelini, roditelj potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu.

Iz Preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja: Roditelj/skrbnik potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu da dijete nama simptome i bolesti, odnosno da nije u riziku, te da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja i to da je roditelj upoznat s Uputama HZJZ-a u cjelini.

Izjava Gradskog ureda za obrazovanje proslijeđena roditeljima.