« Srpanj 2020 »

Autor: Zoran Čorkalo, 6. 6. 2020.

Prošla su dva tjedna od povratka učenika razredne nastave u školu. U prvom valu popuštanja epidemioloških mjera od 11. do 25. svibnja u školu je dolazilo do najviše 9 učenika. Od 25. svibnja, od kada su mjere još više ublažene, pa do 1. lipnja u našu je školu dolazilo između 70 i 125 učenika razredne nastave. Od 1. lipnja naša je škola domaćin učenicima razredne nastave susjedne Osnovne škole J. J. Strossmayera tako da je broj učenika do petka, 5. lipnja narastao na 272 (106 učenika OŠ J. J. Strossmayera i 166 učenika naše škole). Na razini naše škole to je 90% od ukupnog broja učenika razredne nastave, a ostalih 10% učenika opravdano je odsutno.

Bez obzira na značajan broj učenika svi su vrlo disciplinirani u poštivanju mjera osobne higijene i higijene prostora kao i u održavanju fizičkoga razmaka između grupa (razreda) prilikom odlaženja na obroke, odnosno na školsko igralište i dvorište. Tijekom idućega tjedna (od 8. do 12. lipnja) planirane su dvije vježbe evakuacije za sve učenike i djelatnike škole.

Učenici i njihove učiteljice i učitelji iz OŠ J. J. Strossmayera izvrsno su se uklopili u naš školski život i nakon prvoga tjedna može se reći da su i domaćini i gosti položili ispit s visokom ocjenom. Svima im čestitamo!

Pred nama su još dva tjedna nastave s jednim neradnim četvrtkom (11. lipnja - Tijelovo), no i s jednom radnom subotom (13. lipnja). Da ne bismo prebrzo zaboravili sve blagodati nastave na daljinu, u subotu ćemo primijeniti taj oblik nastave. Nastava završava u petak, 19. lipnja.

Učenici predmetne nastave nastavljaju s nastavom na daljinu do kraja nastavne godine.