11. PROSINCA 2020. GODINE OBJAVLJENE SU OBAVIJESTI O TESTIRANJU KANDIDATA

UPLATNICE ZA 12. MJESEC POSLANE SU NA E-ADRESE RODITELJA

ZA PRODUŽENI BORAVAK   5. 1.

ZA PREHRANU 11. 1.

MOLIMO RODITELJE KOJI NISU DOBILI UPLATNICE DA SE JAVE U RAČUNOVODSTVO ŠKOLE.   HVALA!

« Siječanj 2021 »

PREMA SIGURNIJOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 7. 1. 2021.

Naša je škola u posljednjih 10 dana bila izložena nizu potresa počevši od onih najsnažnijih 28. i 29. prosinca pa sve do nešto slabijih, no ne zanemarivih, gotovo svaki dan do današnjega dana. Danas su, zahvaljujući roditeljima naših učenika, školu obišli arhitekti i statičar i svojim stručnim okom pregledali moguće posljedice potresa. Prema njihovu mišljenju škola je u ovom trenutku sigurno mjesto. Postavlja se pitanje koju jačinu potresa naša škola može podnijeti bez ozbiljnijih oštećenja i što je potrebno napraviti da bi se škola ojačala. Također, nameće se i potreba izgradnje drugoga izlaza iz škole koji bi omogućio brže i sigurnije napuštanje zgrade u slučaju ugoze bilo koje vrste pa i potresa. To su pitanja koja traže jasne odgovore, ali i usmjereno djelovanje prema njihovom žurnom ostvarenju. Ono što škola do tada može napraviti je edukacija, osvještavanje problema i psihološka podrška – učenika, djelatnika škole i roditelja. Povratkom u školu nastavit ćemo s vježbama evakuacije u različitim situacijama u kojima se učenici mogu naći tijekom nastavnoga dana. Potres ne možemo pobijediti, no možemo ga puno bolje upoznati i svesti njegove razorne učinke na naše domove i psihu na najmanju moguću mjeru.