REGOČ à la GUNDULIĆI
Autor: Zoran Čorkalo, 16. 1. 2021.

Kako je i sama spisateljica Ivana Brlić-Mažuranić progovarala kroz svoja djela - iskrenost, dobrota i ljubav uvijek pronađu put do ljudskoga srca, tako je njezina bezvremenska bajka Regoč u filmskoj prilagodbi iskrenom dječjom interpretacijom i kreacijom postigla upravo to isto. Glavni krivci za to učenici su 4. a razreda, roditelji i, naravno, njihova učiteljica Henrieta.

Nevjerojatna su to vremena, toliko patnje i straha oko nas, a opet puno pozitivne energije i ljubavi koja nam pomaže da stvaramo divne stvari. Zahvaljujemo roditeljima 4. a razreda na suradnji i izradi divnih maski i kostima, djeci koja su čudesno izvela svoje uloge, gosp. Goranu Vrbaniću na fantastičnoj montaži, gosp. Leu Andelkoviću na obradi zvuka, gosp. Ivanu Koprivčeviću iz grupe Legen na originalnoj glazbi te učiteljici Henrieti Herjavec Rubčić na režiji i dramatizaciji.

Uživajte u filmu, kao što su četvrtaši uživali u glumi, predivnim maskama i kostimima, fantastičnoj montaži, efektima i originalnoj glazbi koja je na poseban način dočarala priču o Regoču.

NAJAVA FILMA REGOČ                                 FILM REGOČ