NOĆ MUZEJA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 28. 1. 2021.

Osnovna škola Ivana Gundulića i Hrvatski školski muzej

MUZEJ STARINA

Izložba starih uporabnih predmeta iz bakinih škrinjica i tavanskih prostorija nastala je promišljanjem učitelja i učenika o starim, zaboravljenim predmetima koji više nisu u svakodnevnoj upotrebi.

Na izložbi je moguće vidjeti stare pisaće mašine, prvi televizor u boji, starinske stolnjake, fotoaparate koje su koristili naši djedovi i bake, stare ploče, a sigurno se pitate što je Commodor i čemu služi Singerica?

U našu malu školu u centru grada unijet ćemo dašak prošlosti iz prošlih vremena. Izložba je, osim učenicima naše škole, namijenjena široj javnosti uz poziv na očuvanje kulturne baštine i predmeta koji su svjedoci vremena u kojima su živjeli naši stari. Prilika da prošetate kroz prošlost dana je pomoću virtualne izložbe koja se nalazi na poveznici:

PROGRAM IZLOŽBE

U petak, 29. siječnja, u prostorima Osnovne škole Ivana Gundulića u Zagrebu, s početkom u 9.00 sati, održat će se izložba „Muzej starina“.

Otvaranje izložbe pogledajte u javljanju uživo na Facebook stranici Osnovne škole Ivana Gundulića (https://www.facebook.com/osigundulica).

Naši će vas kustosi provesti kroz muzejski postav i predstaviti vam ovu izložbu koja je nastala sinergijom učitelja, učenika i njihovih roditelja.

Učenici će predstaviti i suradnju s Hrvatskim školskim muzejom i predstavit će izložbu koja je dostupna na poveznici:

I NE ZABORAVITE ULAZNICU!