M-LEARNING VIDEOKONFERENCIJA
Autor: Zoran Čorkalo, 11. 3. 2021.

9. ožujka održana je prva videokonferencija u projektu Erasmus+ M-Learning. Učenici iz Švedske, Njemačke, Francuske, Španjolske, Turske i Hrvatske virtualno su se upoznavali. Naš se tim predstavio na poseban način - timsku smo suradnju htjeli istaknuti majicama s logotipom projekta i naše škole. Učenici iz Švedske su se posebno razveselili budući da je među njima bio autor loga. Na sastanku smo čuli puno novih informacija o partnerskim zemljama, njihovim specifičnostima, škokskom životu, nastavi u vrijeme pandemije, sportovima, gradovima i tipičnim jelima. Učenici iz Francuske postavili su nam pitanja o najpoznatijim nacionalnim jelima i sastojcima tih jela. Prezentirali smo im prave štrukle, jelo kontinentalne Hrvatske i opisali jelo primorskog kraja crni rižoto. Bila je to jako zanimljiva prezentacija naše gastronomije po čemu je inače naša škola poznata jer smo do sada u svakom projektu prezentirali naša jela na predivnim radionicama i tiskali projektne kuharice. Scenarij svake videokonferencije mora biti unaprijed pripremljen od strane učitelja i koordinatora projekta. Naša koordinatorica Henrieta Herjavec Rubčić prezentirala je školu i Zagreb te najavila učenike Nolu, Natka, Lunu, Franka, Fridu, Helenu, Lolu i Stanka koji su sudjelovali u razgovoru i virtualnom druženju. Bilo je to jedno zanimljivo poslijepodne, vitrualan obilazak Europe i nekima prva videokonferencija na engleskom jeziku s djecom iz drugih zemalja. Završnu riječ dao je učitelj Fatih Šimšek iz Turske i zaželio da sljedeći sastanak bude uskoro uživo, na mobilnosti u nekoj od zemalja sudionica projekta, a do tada nas čeka još puno novih i zanimljivih aktivnosti u našoj školi.