ZAVRŠEN UČITELJSKI PROLJETNI SKUP - UPS!
Autor: Zoran Čorkalo, 10. 4. 2021.

Online državni znanstveno-stručni skup učitelja razredne nastave Ups! (Učiteljski proljetni skup) održan je od 7. do 9. travnja 2021. godine putem platforme Zoom. Skup je organizirala naša škola u suradnji s Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu. Cilj je Skupa bio predstaviti suvremene metodičke pristupe poučavanju, potaknuti učitelje u Republici Hrvatskoj na suradnju i razmjenu ideja te poticanje i razvoj modernih metoda poučavanja kroz širenje primjera dobre prakse.

Tijekom znanstveno-stručnog skupa održano je pet plenarnih predavanja te dvadeset sedam predstavljanja iskustva i novih  trendova u poučavanju i primjera iz metodičke svakodnevice učitelja. Na skupu je osim predavača bilo prijavljeno više od 530 sudionika iz cijele Hrvatske, a skup je sadržajno obuhvaćao tri područja: produženi boravak, razrednu nastavu i projektne aktivnosti koja su objavljena u PROGRAMSKOJ KNJIŽICI SKUPA.

Pozdravne riječi i veliku podršku učiteljima - predavačima i sudionicima uputio je ravnatelj naše škole Zoran Čorkalo. Istaknuo je vrijednost dijeljenja primjera prakse i pozvao sve učitelje na zajedništvo jer se pogotovo u današnje vrijeme učitelji i nastavnici suočavaju s izazovima u svakodnevnome radu.

Na Skupu je istaknuta važnost stručnog usavršavanja učitelja jer su upravo učitelji razredne nastave važan dio odgojno-obrazovnog sustava, a stečenim znanjima, vještinama i stavovima učitelji će uspješno odgovoriti na izazove promjene u sustavu odgoja i obrazovanja.

Još jednom velike čestitike organizacijskom timu skupa – prof. Katarini Aladrović Slovaček s Učiteljskog fakulteta u Zagrebu, našim učiteljicama – Nediljki Anić i Martini Obad i našem učitelju Ivanu Igiću.