3. B U ETNOGRAFSKOM
Autor: Zoran Čorkalo, 8. 5. 2021.

U petak, 7. svibnja učenici 3. b razreda u pratnji svojih učiteljica Natalije Rogoznice Nađ i Nediljke Anić posjetili su Etnografski muzej. Dolazak muzej započeo je razgovorom o pravilima ponašanja u muzejskom prostoru, o epidemiološkim mjerama, o osoblju muzeja, a nastavio se pričom o našim predcima i potomcima. Nakon razgleda postava muzeja vrijeme je bilo za izradu našeg pretka uz pomoć tkanine. Ne znamo bi li naši predci bili zadovoljni svojim izgledom, no mi smo njihov izgled i životne priče predstavili javnosti po cijenu kršenja GDPR-a. Mašta nas je tako odvela u daleki Meksiko pa nam je otamo stigao Alfonso, Stanimir je stigao iz Like, Đurđica je živjela čak 199 godina uz pravilnu prehranu, a čuli smo i mnoge druge zanimljive priče!

Bio je to jedan zanimljiv izlazak iz škole, no malo je neobično bilo što je u cijelom muzeju bio samo naš razred što nas je na neki način ipak vratilo u našu stvarnost. Tko zna jesu li i naši predci imali problema s pandemijom?