TRADICIJA U SUSRETU S MODERNIM - MEĐUNARODNA KONFERENCIJA
Autor: Zoran Čorkalo, 1. 6. 2021.

Hvala našoj pobratimskoj Osnovnoj školi Antona Tomaža Linharta iz Radovljice na pozivu za sudjelovanje na konferenciji u Kranju. Organizator konferencije je Osnovna škola Franca Prešerna iz Kranja, a tema je Susret tradicionalnog i modernog. Konferencija ističe razne pristupe poučavanja, rad s pojedincima i skupinom, međunarodna razmjena iskustva, nastava na daljinu te primjeri dobre prakse. Naše učiteljice Henrieta Herjavec Rubčić i Natalia Rogoznica Nađ prezentirale su svoj rad digitalnim alatima tijekom nastave na daljinu, ali i predstavile alate koje i dalje svakodnevno koriste u nastavi. Na konferenciji su, uz naše učiteljice, sudjelovali predavači iz Slovenije, Finske, Rumunjske, Turske, Grčke, Srbije i mnogih drugih država.
Konferencije su ujedno dobra prilika za prezentaciju škole, školskog kurikula i Erasmosove projekte koje trenutno provodimo. Tako su učiteljice prezentirale aktivnosti iz M-Learning projekta (digitalni alati) i likovni natječaj na Padletu (Remake of Zeus), aktivnost iz projekta On the traces of the @ncient Europe.