PRVAŠIĆI U ETNOGRAFSKOM
Autor: Zoran Čorkalo, 19. 9. 2021.

Kako smo se igrali nekad i čime se igramo danas, otkrila nam je  izložba u Etnografskom muzeju pod nazivom Igračke - djetinjstvo zauvijek. Izložbu su posjetili naši učenici prvih razreda 16. rujna.
Novi projekt Etnografskog muzeja obuhvaća 11 izložbi, a središnja istoimena izložba na edukativan, djeci privlačan i prilagođen način približila je  tradicijske, umjetničke i tvorničke dječje igračke nastale u Hrvatskoj od 19. stoljeća do danas, kao i od uglednih hrvatskih umjetnika koji su radili za poznate strane naručitelje i muzeje.
Naši su se prvašići oduševili s najstarijim, drvenim  igračkama te su s divljenjem slušali o nastanku i načinima njihove izrade. Jako im se svidio animirani film o poznatom profesoru Baltazaru. O njemu će još puno učiti u školi (jako smo sretni jer se ispred naše škole  nalazi i umjetnička instalacija  umjetnika Behzada Khosravija Noorija Profesor Baltazar i spomenik nevidljivom građaninu. Na kraju su naši prvašići razgovarali o svojim najdražim  igračkama i sudjelovali u igri šumska olimpijada. Cilj je bio odglumiti zadanu životinju i sigurno stići do cilja.
Zaključili smo da su svi  u ovoj igri pobjednici jer su prvenstveno odlučili sudjelovati i igrati se. Bio je to predivan dan za igru u muzeju.