SVEMIRSKI PROGRAM U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 9. 10. 2021.

Naša škola i Zaklada Lady Rocket iz SAD-a pokrenule su partnerski projekt „Croatia Space Inspiration Program – CroSIP“. Program je kreiran s ciljem razvoja edukativnih aktivnosti koje bi inspirirale učenike diljem svijeta da se od rane dobi približe znanju o svemiru, ovaj NASA JPL certificirani program, koji učenicima pruža praktičnu edukaciju, započeo je 6. listopada 2021. te će trajati dva mjeseca kroz listopad i studeni.

Cilj projekta je upoznati djecu sa svemirom i STEM područjem kroz modificirani NASA JPL (NASA Jet Propulsion Laboratory) program koji uključuje aktivnosti usmjerene na svemir i Mars koje će se provesti putem radionica i eksperimenata namijenjenih osnovnoškolcima. Prvi puta u Hrvatskoj provode se radionice temeljene na NASA JPL programu i u suradnji Zaklade Lady Rocket. Tijekom programa razredi iz zemalja sudionica se povezuju, razmjenjuju svoje rezultate i uče komunicirati s učenicima diljem svijeta, dijeleći njihove interese i strast prema svemiru.