DANI ERASMUSA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 17. 10. 2021.

I ove smo godine od 14. do 15. listopada obilježili Dane Erasmusa. Ponosni smo što su u našoj školi aktivna čak tri Erasmus+ KA2 projekta. Obilježavanjem Dana Erasmusa diseminirali smo važne odrednice naših projekata koje smo posvetili Međunarodnoj godini voća i povrća te Danu zahvalnosti za plodove zemlje, stoga smo događaj nazvali DIGITAL ERASMUS VERTUMNUS (CIBUS ET AQUA). Pripremili smo zanimljive i raznovrsne aktivnosti koje su se mogle pratiti i putem Facebook Livea. Obilježavanje je otvoreno izložbom učeničkih likovnih radova nastalih po uzoru na Giuseppea Arcimbolda i njegova poznatog djela Vertumnus iz 1591. godine i modnom revijom rimskih kostima uz glazbu Sott'er cielo de Roma. Učenici su mogli sudjelovati u izradi brošura, kvizova, listića, plakata, stripova i video uradaka putem digitalnih alata: Book Creatora, Padleta, Canva, Geniallyja, Thinglinka, Wordwalla i TonyToola. Istraživali su o čaju, njegovu podrijetlu i ljekovitosti i o udjelu vode u voću i povrću. Ispitivali su mogu li grožđice zaplesati u vodi, kako se ponaša naranča u vodi s korom i bez kore i kada jaje pluta, a kada tone u vodi. Napravili su zdrave napitke i palačinke od voća te degustirali ukusne čajeve čitajući razne enciklopedije na znanstvenoj čajanki.

Više o svim događajima možete pogledati na našoj Facebook stranici.