TEACHERS TESTING PANEL 2021 U BRUXELLESU
Autor: Zoran Čorkalo, 19. 11. 2021.

Od 8. do 9. studenog u Bruxellesu održan je godišnji sastanak pod nazivom Teachers’ Testing Panel na kojem sudjeluju po dva nastavnika iz svake od zemalja članica Europske unije. Ovaj sastanak, 6. po redu, poseban je zato što je po prvi puta održan u hibridnom obliku, dio nastavnika sudjelovao je uživo, a dio njih pratio je događanja putem internetske veze. Uživo je na sastanku već šestu godinu kao predstavnica Hrvatske za osnovne škole sudjelovala naša učiteljica Henrieta Herjavec Rubčić.
U dva dana predstavnici Europske komisije su s nastavnicima testirali svoje ideje za aktivnosti putem kojih se promovira rad Europske unije koje su trenutno u pripremi. Radni materijali koji se razvijaju na ovaj način dostupni su na stranicama Europske unije pod nazivom Kutak za učenje i mogu se koristiti za edukaciju učenika kao ravnopravnih europskih građana. Predstavljeni su smjerovi u kojima idu daljnja nastojanja u radu EU – održivi razvoj i podizanje svijesti o očuvanju okoliša i izlazak iz krize uzrokovane pandemijom Covid-19 s naglaskom na ulogu koju mladi imaju u tim procesima. Naši će učenici imati priliku raditi na novim materijalima, učiti iz nove slikovnice  i radne bilježnice u kojoj je glavni lik mala krijesnica Yooki.
Malo je reći da je kontakt s kolegama iz ostalih europskih zemalja neprocjenjiv, posebice za razmjenu iskustava i primjera dobre prakse te razvijanja veza i kontakata na budućim Erasmus+, eTwinning projektima i ostalim suradnjama s Europskom komisijom.