SUDOKU NATJECANJE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Zoran Čorkalo, 19. 11. 2021.

U organizaciji Hrvatske Mense uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje 25. listopada po prvi put održano je natjecanje u rješavanju Sudokua na školskoj razini. U našoj školi prijavilo se 25 učenika u kategoriji kadeti (od 5. do 8. razreda). Borba za regionalno natjecanje trajala je 60 minuta. Rješavalo se u napetoj tišini do samoga kraja. Nije bilo jednostavno i jedva smo čekali rezultate. U cijeloj Hrvatskoj prijavilo se više od 5000 učenika. Učenici 7. b razreda Magda Vočanec i Nikola Dimić plasirali su se na regionalno natjecanje.

13. studenog u četiri najveća hrvatska grada najbolji su zastupali svoje škole. Nikola nam nažalost nije mogao prisustvovati natjecanju. Magda je vrijedno i strpljivo u skoro puna tri sata, uz kratke pauze, zastupala našu školu. Bila je šesnaesta od sto dvadeset i dvoje učenika iz regije Zagreb. Velike čestitke Magdi! Jako smo ponosni na njezin uspjeh.

Nadamo se da će ovaj uspjeh potaknuti sve one koji vole rješavati Sudoku da se sljedeće godine prijave na natjecanje i pokušaju dostići, ako ne i prestići Magdin uspjeh.