17. 12. 2021.

RODITELJSKI SASTANAK ODRŽAT ĆE SE U ČETVRTAK, 20. 1. S POČETKOM U 17.30

« Siječanj 2022 »

VEČER MATEMATIKE
Autor: Zoran Čorkalo, 5. 12. 2021.

I ove je godine Večer matematike zapravo bila Dan matematike. Razne matematičke radionice održane su po razredima i u razrednoj i u predmetnoj nastavi u četvrtak, 2. prosinca. U odnosu na nekadašnje večeri matematike koje su se održavale u večernjim satima poslije nastave, proteke i ove godine u matematičkim radionicama i igrama sudjelovao je rekordan broj učenika. Nećemo pogriješti ako kažemo da su sudjelovali gotovo svi učenici. Ono što nedostaje i čemu se nadamo u budućim matematičkim večerima druženje je među učenicima različitih uzrasta, zajedničko provođenje radionica u mješovitim grupama i uključenost roditelja. U razrednoj nastavi matematičke aktivnosti provodile su učiteljice i učitelj tijekom jutarnjeg dijela nastave kao i u produženome boravku, a u predmetnoj nastavi matematičke radionice i igre provodile su također tijekom nastave učiteljice matemaike: prof. Katarina Maruna, prof. Katarina Turčinov i prof. Vjera Barbir Alavanja. Naši su učitelji kombinirali različite tipove radionica i metode izvođenja: od onih tradicionalnih s papirom i olovkom do modernih upotrebom pametne ploče i digitalnih alata, od onih u učionicama do onih na školskom dvorištu i igralištu.