17. 12. 2021.

RODITELJSKI SASTANAK ODRŽAT ĆE SE U ČETVRTAK, 20. 1. S POČETKOM U 17.30

« Siječanj 2022 »

ADVENTSKE AKTIVNOSTI
Autor: Zoran Čorkalo, 11. 12. 2021.

Naši učenici na razne načine sudjeluju u adventskim zbivanjima. Tako su učenici 1. b razreda bili u Muzeju čokolada i u Etnografskom muzeju.

Znamo da djeca i odrasli vole čokoladu, ali u muzej su prvašići došli saznati i naučiti nešto o  povijesti čokolade. Otkrili su povijesno, geografsko i kulturološko značenje čokolade, a uz to su još mogli pomirisati i okusiti nekoliko vrsta čokolade. Oduševili su se već na samom  početku ulaska u muzej gdje su dobili jedinstvenu, jestivu ulaznicu. Ona ih je svojim okusima provela kroz povijest čokolade. Mogli su samljeti zrna kakaa, zamutiti čokoladni napitak ili se opustiti u predivno uređenom salonu. Sretni i zadovoljni vratili su se u školu puni čokoladnih dojmova.

1. b razred posjetio je izložbu Božićna bajka Jasmine Kosanović / Jasmina i lutkice, a sudjelovali su na radionici kinčanja i licitara. Želja autorice, poznate hrvatske umjetnice lutaka Jasmine Kosanović, je da čarolija božićne noći pod okriljem Etnografskog muzeja potakne posjetitelje da i oni sami u svojim domovima ili u školi osmisle svoju božićnu bajku. Na radionici kinčanja naučili su što je kinčanje i kako se izrađuje cvijet od krep papira, a tijesto za licitare ponijeli su u školu kako bi ih napravili ukrase za svoj bor. Potaknuti idejom autorice izložbe, učenici 1. b i 2. b razreda, ukrasili su školski hodnik ispred svojih učionica i pretvorili ga u božićnu bajku.