Healthy PICNIC- četvrti susret

Od 21.5 do 25.5. naša škola bila je domaćin četvrtog susreta škola partnera Healthy PICNIC projekta. U posjet  nam je došao 21 učitelj i 20 učenika iz Slovenije, Austrije, Italije, Portugala i Francuske. Naši su roditelji s veseljem u goste primili male Europljane. Prvi su dan boravka u Zagrebu obišli našu školu i središte Zagreba, sudjelovali na nekoliko radionica i družili se s našim učenicima. U večernjim satima održana je svečanost povodom Dana škole u Domu hrvatske vojske Zvonimir, a u priredbi su sudjelovali i gosti. Nije zato neobično da je priredba imala naziv Ujedinjeni u različitosti. Petak smo proveli na prekrasnom izletu na Plitvičkim jezerima. Gosti su bili oduševljeni ljepotama ovog nacionalnog parka. I na kraju subota - piknik na Bundeku. Stotinjak se učenika, roditelja i učitelja družilo uz tradicionalne igre na otvorenom, smijeh i zabavu, roštiljanje  i još mnogo toga.  U posjet su nam došli i roditelji slovenskih učenika i uživali zajedno s nama. Ovaj internacionalni skup posjetio je i naš pokrovitelj, gradonačelnik gosp. Milan Bandić. Vrhunac susreta za učitelje bio je scenski obilazak Gornjeg grada pod nazivom Tajne Griča!  Vjerujemo da su  se  naši dragi gosti kod nas  dobro osjećali , lijepo proveli  i ponešto naučili o Hrvatskoj, Zagrebu i našoj školi! Jedan je učitelj- gost rekao da mu je do sada Hrvatska bila samo  maglovoti pojam, a sada zahvaljuje projektima poput ovog koji mu omogućuje upoznati našu prekrasnu zemlju i drage ljude!

objavio: Jasna Atanasov   datum: 22. 5. 2014.