Zadnja klupa

Povodom Dana škole objavljen je 49. broj učeničkog lista naše škole Zadnja klupa. Taj je broj izašao na 28 stranica za razliku od ranijih brojeva koji su objavljivani na 20 stranica, a da su pristigli svi radovi na vrijeme, vjerojatno bi taj broj stranica bio i veći. I ovaj je broj, kao i oni raniji, fotokopiran u crno-bijeloj tehnici, što u svakom slučaju ne umanjuje njegovu kvalitetu i vrijednost. Štoviše, za ovaj broj se može kazati kako je jedan od najboljih koji je ostvaren do sada. (cijeli članak pod OPŠIRNIJE)

List obiluje nizom vrsnih novinarskih članaka kao i velikim brojem kvalitetnih crteža, posebno učenice 8. a razreda Hane Grgić. Od tekstova izdvojimo intervjue s donedavnom ravnateljicom Višnjom Reljić i urednikom Zadnje klupe Pavlom Jerolimovim, a priredili su ih David Glaser, učenik 7. a razreda i Bruno Prostran, učenik 8. b razreda. Od ostalih tekstova vrijedno je spomenuti Temu broja: anketu o e-imenicima koju su provele i obradile Dorotea i Lana Meštrić, učenice 8. b razreda, te intervju s gostima iz Sankt Petersburga koji je zapisala i na ruski prevela učenica 8. b razreda Zoia Dimić. Na stranicama Zadnje klupe je i zasebna stranica učenika hrvatsko-mađarskog odjeljenja gdje su njihovi tekstovi zapisani na mađarskom i hrvatskom jeziku. Brojni događaji, u školi i izvan nje, tijekom drugog polugodišta zabilježeni su tekstom u rubrici Školski dopisnici javljaju te fotografijom u Slikopisima. U ovom broju na dvije stranice zabilježen je projekt učenika šestih razreda Pape XX. i XXI. stoljeća. Od tekstova koje je također vrijedno pročitati osvrt je na pročitanu knjigu Nikkin dnevnik koji je napisala Tea Sander, učenica 6. a razreda, koja je ujedno i učenica-urednica ovog broja te tekst Pavla Jerolimova Moderne finske škole – novo okruženje za učenike. U tom tekstu opisano je sudjelovanje naše učiteljice Henriete Herjavec Rubčić u Erasmus + KA1 projektu koje je održano početkom svibnja u Finskoj. Vrijedno je spomenuti i nekoliko zanimljivih putopisa, nekoliko osvrta na kazališne predstave Lare Gizdić, učenice 7. a razreda, te razmišljanja učenika o pušenje, ocjenama na polugodištu itd. Za ovu prigodu fotokopirano je 70 primjeraka i mora se kazati kako je list odmah razgrabljen što je samo potvrda njegove kakvoće.

Pavao Jerolimov

objavio: Zoran Čorkalo   datum: 25. 5. 2017.