Maturalac 2022.

učenika 8. razreda OŠ Ivana Gundulića

Program putovanja:

1. DAN, 29.4.2022. (petak): ZAGREB – ROČALEJA GLAGOLJAŠAHUMMOTOVUN BANJOLE

Polazak autobusom ispred škole u jutarnjim satima. Uz kraće usputne stanke putovanje do Istre. Vožnja autocestom kroz Gorski kotar prema Rijeci i Istri do Roča, Aleje Glagoljaša te "najmanjeg gradića na svijetu" Huma. Nastavak vožnje prema Motovunu. Po dolasku slijedi prijevoz autobusom do starogradske jezgre te razgled poznatog akropolskog gradića: gradska vrata s kulom-renesansna gradska palača-gradska loža-župna crkva sv. Stjepana. Krače slobodno vrijeme. Vožnja prema smještajnom objektu. Smještaj u sobe. Večera. Noćenje.

2. DAN, 30.4.2022. (subota): BANJOLERT KAMENJAK PULA FAŽANA NP BRIJUNI BANJOLE

Doručak u hotelu. Vožnja prema Rt-u Kamenjak. Interpretativna šetnja. Nastavak vožnje prema Puli. Odlazak do centra grada i razgled u pratnji mjesnog vodiča: Amfiteatar-Forum-dvojna vrata (Porta Gemina) - Herkulova vrata - katedrala Uznesenja Marijina - slavoluk Sergijevac. Kraće slobodno vrijeme. Vožnja do Fažane. Ručak u lokalnom restoranu, uz doplatu. U posljepodnevnim satima razgled nacionalnog parka Brijuni. Plovidba brodom iz Fažane do Brijuna, a nakon toga obilazak parka elektro-vlakom i pješice u pratnji stručnog vodiča: ostaci rimske vile - bizantski kastrum - vidikovac - muzej. Povratak u smještajni objekt. Večera. Noćenje.

3. DAN, 31.4.2022. (nedjelja): BANJOLEJAMA BAREDINEPOREČROVINJ – ZAGREB

Doručak. Vožnja prema Jami Baredine. Razgled jame u trajanju od cca 40 minuta i uz stručno vodstvo. Nastavak vožnje prema Poreču. Razgled Poreča u pratnji mjesnog vodiča Dekumanus, Eufrazijeva bazilika (pod zaštitom UNESCO-a) - Trg Marafor - kuća dvaju svetica - kanonička kuća - okrugla kula. Kraće slobodno vrijeme. Ručak u lokalnom restoranu. Vožnja do Rovinja. Razgled grada u pratnji mjesnog vodiča: crkva sv. Eufemije - Luk Balbi (gradska vrata), Bregovita ulica - Grisia, kraće slobodno vrijeme. Polazak za Zagreb u kasnim poslijepodnevnim satima i dolazak u večernjim satima.