JAVNI POZIV

Povjerenstvo za provedbu višednevne terenske nastave objavljuje javni poziv za višednevnu terensku nastavu osmog razreda. Rok za dostavu ponuda je 15 radnih dana od dana objave - od 19. listopada 2018. godine do 9. studenoga 2018. godine. Detalje javnoga poziva možete vidjeti pod poveznicom

OBRAZAC POZIVA ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE IZVANUČIONIČKE NASTAVE.

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Studeni 2018 »

INFORMACIJE

INFORMACIJE ZA RODITELJE

PREDMETNI UČITELJI

RAZREDNICI

Mirjana Vasilj

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE 2010.

Održano je 8. ožujka..
                               Među najboljim "geografima" grada Zagreba bila su i tri naša učenika:

Veronika Koštal 5.b       (4. mjesto)

Borna Mažar      7.a        ( 9. mjesto)

Filip Habeković  8.a         (5. mjesto)

Svaki plasman među najbolje u gradu Zagrebu je veliki uspjeh pa stoga - bravo za Veroniku, Bornu i Filipa!

TERENSKA NASTAVA IZ ZEMLJOPISA

21.10.2009.

Učenici petih razreda posjetili su Zvjezdarnicu na Popovu tornju u zagrebačkom Gornjem gradu.Naše skromno znanje o svemiru proširili smo slušajući zanimljivo i poučno predavanje. Nakon toga trebali smo kroz teleskop pogledati u svemir. Međutim, zbog oblačnog neba nismo imali sreće .

Međunarodni astronomski savez (IAU) i organizacija UNESCO proglasili su 2009. godinu međunarodnom godinom astronomije (International Year of Astronomy; IYA 2009). To je ujedno i 400. obljetnica prvog astronomskog promatranja uz pomoć teleskopa kojeg je proveo Galileo Galilei. IYA, koja nosi slogan „Svemir: na vama je da ga otkrijete“, zamišljena je kao godina manifestacija koje će doprinijeti populariziranju astronomije. Glavne smjernice IYA 2009. su što većem broju ljudi omogućiti pogled kroz teleskop kako je to prije 4. stoljeća učinio Galilei te putem medija što bolje informirati javnost o svim značajnim otkrićima i pojavama na nebu u 2009. godini. Borba protiv prekomjerne umjetne rasvjete (popularno nazvane svjetlosno onečišćenje) je također jedan od važnih ciljeva za IYA 2009.

05.10.2009. I OVAKO SE UČI

Svjetski Dana životinja obilježili smo tradicionalnim posjetom učenika petih razreda Zoološkom vrtu i edukativnoj radionici

.

Zoološki vrt grada Zagreba je jedan od 3 zoološka vrta u Hrvatskoj. Prostire se na površini od 7 hektara, a smješten je u južnom dijelu parka Maksimira. Ima 275 vrsta životinja i 2 225 jedinki sa gotovo svih kontinenata. Zastupljeni su sisavci, ptice, gmazovi, vodozemci, ribe i beskralješnjaci.

Zoološki vrt grada Zagreba osnovao je Mijo pl. Filipović 27. lipnja 1925. i najstariji je zoološki vrt u jugoistočnoj Europi. Na dan otvorenja u njemu su bile samo 3 lisice i 3 sove. Zoološki se 1926. širi na kopno, a 1972. dobiva tropsku kuću i njegovog danas najstarijeg stanovnika, nilskog krokodila.

Do 1990. bili su u Vrtu skromni mali kavezi, a od neovisnosti Hrvatske počinje obnova zoo-vrta, koja traje i danas.