UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

NAŠA JE ŠKOLA ZASLUŽILA EUROPSKU OZNAKU KVALITETE
Autor: Zoran Čorkalo, 3. 11. 2019.

Naša je škola dobila veliko priznanje za eTwinning projekt Art@Heart. Ponosni smo na sve članove projektnoga tima, sve učenike, učitelje i djelatnike škole koji su svojim radom podržali projekt. Posebne čestitke koordinatorici projekta učiteljici Henrieti Herjavec Rubčić.

Donosimo tekst priznanja:

Dear Henrieta Herjavec Rubčić,
Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the excellence of  the work in the eTwinning project "Art @ Heart". This means that your work, the work of your students and your school have been recognised at the highest European level.
As a result you will receive a certificate which you can attach to your website(s) and  display in a prominent position in your school. Also, your project will be displayed in a special area on the European Portal at www.etwinning.net.
Once again congratulations on this unique achievement and I hope that we may meet at one of the eTwinning events during the year.
With my best regards,
eTwinning Team