Gundulići ART-ivisti

Svake godine Students rebuild poziva učenike diljem svijeta da se pridruže izazovu u stilu vlastite avanture - da stvore umjetnost kako bi podržali i angažirali se oko rješavanja nekih od najvećih globalnih pitanja.

Ove godine, nakon prolaska kroz svjetsku pandemiju,tema je poticanje globalnih promjena kroz umjetnost – ARTivizam

Svaka od sljedećih potreba postala je relevantnija i rezonantnija nego ikad:

• čisti oceani,
  • humanitarna pomoć za izbjeglice,
  • ublažavanje gladi,
  • prevladavanje pristranosti i
  • umjetnički aktivizam.
Posjetite studentsrebuild.org/challenge/worldneeds i pogledajte slijedeće snimke:

ČISTI OCEANI

HUMANITARNA POMOĆ ZA IZBJEGLICE

Kada je netko raseljen iz svog doma, to znači da se mora preseliti iz razloga koji su izvan njihove kontrole. Ponekad bježe od rata ili nasilja, drugi put moraju otići zbog gladi, siromaštva ili prirodnih katastrofa. Pogledajte ovaj video Global Nomads Group, a zatim upotrijebite radne listove Students Rebuild World Needs Challenge za dublje učenje o humanitarnoj pomoći prije nego prihvatite World Needs Challenge i izradite vlastite postere umjetničkog ivizma koji podržavaju rad humanitarne pomoći.

UBLAŽAVANJE GLADI

PREVLADAVANJE PRISTRANOSTI

Svi smo od malih nogu učeni o pristranostima. Naše obitelji, naši prijatelji i društveni mediji predstavljaju ideje kako bismo mislili pozitivno ili negativno o pojedincima i cijelim skupinama ljudi, a da ih stvarno ne upoznamo. Bilo da je to pozitivno ili negativno, kada stvaramo pretpostavke o ljudima, a da ih ne poznajemo, pristrani smo. Kako bismo prevladali predrasude, moramo svima dati priliku da nam pokažu tko su zapravo, da se povežemo s ljudima koji su drugačiji od nas i slavimo naše različitosti dok pronađemo ono što nam je zajedničko. Moramo pustiti svaku pojedinu osobu da nam kaže tko je! Pogledajte ovaj video iz Global Nomads Group, a zatim upotrijebite radne listove Students Rebuild World Needs Challenge za dublje učenje o prevladavanju pristranosti prije nego prihvatite World Needs Challenge i izradite vlastite postere za umjetnost.

UMJETNIČKI AKTIVIZAM

Povezujući umjetnost i aktivizam, postaje se "ART-ivist"

Kako bismo riješili ova kritična pitanja i ostala s kojima se svijet danas suočava, ono što svijetu najviše treba jeste...VI!

Zato sudjeluj u ovom izazovu, priključi se timu Gundulići ART-ivisti. Bojom, slikom i tekstom bilo na papiru ili računalu istakni poruke koje nude odgovor što Svijetu treba? Predloži svoje rješenje za globalne probleme. Svoj umjetnički radom  pokaži, podijeli sa ostalima i predaj učiteljici Informatike da objavi na stranici Students rebuild.

Za svaki objavljen rad na stranici Students rebuild partneri iz SAD i inozemstva doniraju $5,00 (u mjesecu svibnju $10,00) za rješavanje globalnih problema!

Naša škola, učenici Gundulići ART-ivisti, prihvatili su ovaj izazov! Pogledajte njihove radove na poveznici.