UPLATNICE ZA 10. MJESEC

ZA PREHRANU I PRODUŽENI BORAVAK POSLANE SU NA E-ADRESE RODITELJA

11. 11.

12. 11.

POSLANE SU UPLATNICE ZA PRODUŽENI BORAVAK ZA 5. I 6. MJESEC PREMA NAPUTKU GRADSKOG UREDA ZA OBRAZOVANJE

MOLIMO RODITELJE KOJI NISU DOBILI UPLATNICE DA SE JAVE U RAČUNOVODSTVO ŠKOLE.

« Prosinac 2020 »

ŠTO NAPRAVITI U SLUČAJU POTRESA

UČIONICE / ŠKOLSKO DVORIŠTE

DA SE NE ZABORAVI
Autor: Zoran Čorkalo, 19. 11. 2019.

18. prosinca učenici naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje – učenici razredne nastave u razredima sa svojim učiteljicama, a učenici predmetne nastave u školskoj blagovaonici sudjelovanjem u prigodnom programu. Prigodni program pripremili su sa svojim učenicima prof. hrvatskoga jezika  M. Boban, prof. povijesti Z. Škarica, knjižničarka I. Osmančević i prof. glazbene kulture Lj. Paraman. Zbor je otpjevao pjesmu Moja domovina, čuli smo Daleku obalu s pjesmom Moja lijepa zemlja Hrvatska i Krstu Hegedušića s pjesmom Vukovar, stoji grad. Učenici 6., 7. i 8. razreda čitali su ulomke iz romana Glasom protiv topova Alenke Mirković, učiteljice i radijske suradnice Siniše Glavaševića. Učenici su vrlo pažljivo i s pijetetom pratili program, a onda su otišli na školsko igralište gdje su zapalili lampaše i postavili ih u obliku slova V. Uskoro su im se pridružili učenici razredne nastave, ne tako veseli i bučni kao inače, znali su da svoje lampaše posvećuju onima koji su dali najviše što čovjek može dati. Okružili su u tišini veliko i treperavo slovo V, poslušali su ravnatelja koji ih je pozvao da minutom šutnje odaju počast žrtvama, a onda su se, nakon molitve koju je predvodila vjeroučteljica Iva Dorić, povukli u svoje razrede.