EDUKATIVNA PLATFORMA »SIGURNIJA DJECA«
Autor: Zoran Čorkalo, 7. 2. 2021.

Hrvatski Crveni križ u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje u sklopu Erasmus+ projekta SIGURNIJE ŠKOLE I VRTIĆI razvili su edukativnu platformu Sigurnija djeca (https://sigurnija-djeca.hck.hr/), platformu za sigurne i dobro pripremljene osnovne škole i vrtiće za izvanredne situacije.

Projektom sigurnijih škola i vrtića nastoji se podići svijest i unaprijediti sustav pripreme na izvanredne situacije. Platforma nudi metodički i sadržajno standardizirane različite edukativne materijale, aktivnosti, alate i pozadinske informacije koje su razvili Hrvatski Crveni križ i partneri. Na taj način kreiran je lako dostupan i koristan internetski alat s edukativnim materijalima i konkretnim aktivnostima koje odgojitelji, učitelji, nastavnici i stručni suradnici mogu koristiti i realizirati u svakodnevnom radu s djecom i mladima.

Naša će se škola svakako uključiti u platformu i iskoristiti sve dostupne materijale!

Do jednog dijela edukativnih materijala možete doći klikom Poveznice na edukativne materijale.