KAD SI SRETAN I SUNCE ZA TOBOM ŽURI
Autor: Zoran Čorkalo, 20. 4. 2021.

Galerija umjetnina Slavonskog Broda organizirala je izložbu učeničkih radova osnovnih škola pod nazivom Kad si sretan i sunce za tobom žuri u suradnji s Upravnim odjelom za društvene djelatnosti Slavonskoga Broda u sklopu tradicionalnih dječjih svečanosti U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić kao edukativno povezivanje djece Hrvatske na obradi univerzalne teme života i odrastanja. Ovogodišnje dječje svečanosti održavale su se od 8. do 23. travnja, a otvorenje izložbe, na kojoj su izložena najuspješnija ostvarenja, bilo je u ponedjeljak Galeriji u Slavonskom Brodu.

Povjerenstvo za odabir radova odabralo je među pristiglim radovima 65 radova za izložbu među kojima je i šest radova učenika naše škole. Među izloženim radovima našli su se tako radovi Dore Stamenković (5. a), Kristine Milković (6. a), Mariele Fiorenini (7. a), Patricije Čolić (8. a), Timee Piatko (7. a) i Ti-Yung Hsiaoa (8. a). Čestitamo našim učenicima kao i njihovoj mentorici profesorici Likovne kulture Dariji Odorčić Matijević.