SVEČANOST U BOTANIČKOM VRTU
Autor: Zoran Čorkalo, 27. 5. 2021.

U utorak, 25. svibnja naša je škola organizirala pravu svečanost u Botaničkom vrtu. Prije nekoliko mjeseci pokrenuli smo veliki likovno-literarni natječaj Oaza vode i zelenila u okviru našeg Erasmus projekta Wonders of water in science and nature u suradnji s Botaničkim vrtom Biološkog odsjeka PMF-a. Naši vrijedni učitelji Andrea, Hajnalka, Kati, Nika, Vlatka, Iva, Ivan i Sanela postavili su izložbu, osmislili radionice u Botaničkom vrtu i s učenicima uvježbali kratak program otvorenja. Učenici su svirali, glumili, recitirali, bili voditelji. Nakon otvorenja uslijedila je radionica potrage za botaničkim blagom i mala likovna radionica. Došli su nam i gosti iz drugih škola diljem Hrvatske koji su pobijedili na natječaju. Tim učenicima uručene su nagrade za koje se pobrinula Školska knjiga i Turistička zajednica grada Zagreba. Na kraju su se učenici počastili slatkišima i vodom koju nam je donirala Jamnica. Našu malu svečanost uveličali su i članovi našeg žirija za odabir literarnih radova Lada Kanajet Šimić i Igor Matijašić. Izložbu možete pogledati u paviljonu Botaničkog vrta do kraja tjedna. Ovaj tjedan je ulaz u Botanički vrt besplatan povodom Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma. Svi ste pozvani!