BAJKOVITI IZLET U OGULIN
Autor: Zoran Čorkalo, 9. 6. 2021.

U ponedjeljak, 7. lipnja 4. a razred sa svojom je učiteljicom Henrietom, a u pratnji učiteljice Natalije i asistentice Artemide, proveo bajkovit, oproštajni izlet u bajkovitom i mističnom Ogulinu. S obzirom da im je ova godina bila vrlo kreativna i uspješna, posebice pamtimo film o Regoču koji su snimili, odlučili su otići upravo u Ogulin kako bi saznali zašto je Ogulin bio mjesto Ivanine inspiracije za ta fantastična djela. Tako su posjetili Ivaninu kuću bajke koja na multimedijalan i interaktivan način slavi bajku i svekoliko bajkovito stvaralaštvo. Poslušali su priče koje je izvela poznata pripovjedačica bajki i turistička voditeljica Sabina Gvozdić. Gđa Sabina kazivala je legende i povijesne činjenice o Ogulinu, Kleku i Đulinu ponoru. U dvorištu Frankopanskog kaštela dočekala ih je i jedna vještica i div Regoč koji im je organizirao pravu utrku na metlama uz veliki vrisak i veselje. Svi su položili vožnju na metlama i dobili svoje vozačke dozvole. Prednjačile su u tome učiteljice Henrieta i Natalia. Učiteljica im je organizirala svečani ručak s tortom u Hotelu Frankopan, a vrijeme za igru i zabavu proveli su uz prekrasno jezero Sabljaci. Bio je to izlet koji je potvrdio Andersenovu izreku da je SAM ŽIVOT NAJLJEPŠA BAJKA.