« Svibanj 2024 »

Projekt: The Art Of Teaching

U siječnju 2022. godine službeno je započeo Erasmus+ projekt THE ART OF TEACHING čiji je nositelj TAKA TUKA gledališka pedagogika/ Educational Drama and Theatre iz Slovenije, u kojemu, kao partnerska organizacija, sudjeluje i naša škola.

Uz Osnovnu školu Ivana Gundulića u projektu sudjeluju:

• umjetnička organizacija Teatar Tirena,

• Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu te

• organizacije i odgojno-obrazovne institucije iz Austrije i Slovenije (EDUCULT, Institut Angewandtes Theater - IFANT, Emporij, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana - uradna stran i Volksschule Corneliusgasse).

Projektom će se razvijati i provoditi dodatna dramska edukacija za učitelje, nastavnike, stručne suradnike i asistente u nastavi u kojoj će sudjelovati učitelji i stručni suradnici naše škole.

Koordinatorica projekta je Jelena Kovačić, učiteljica pripremne nastave hrvatskog jezika i dramska pedagoginja.

Radionica DRAMA LAB

Kao što sam najavila, u sklopu Erasmus+ projekta The Art of Teaching, svaki mjesec će se održavati i online edukacije. Već ovaj četvrtak možete sudjelovati na radionici DRAMA LAB.

Ukoliko je netko zainteresiran - šaljem opis i poveznicu u nastavku:

📍ONLINE WORKSHOP: DRAMA LAB

DRAMALAB – a digital tool for inclusive drama sessions

Digital DramaLab is a part of integrated resources for inclusive teachers developed within Join & Make a Change project co-funded by Erasmus+. As JIMAC research proved the most valuable learning for students is the team synergy where individual learners reveal and share their expertise to strategize together, suggest multiple solutions, distance themselves from any roles to gain new insights and self-regulation for further growth.

The workshop will explore different ways of engaging diversity of learners, their different perceptions of the same objects or phenomena, switching of the perspectives, vested interests, opinions, beliefs etc. Improv structures from DramaLab trigger divergent thinking and invite unlimited number of responses, the more unusual – the better. JOIN IN the fun and be part of educational change!

objavio: Vjera Barbir Alavanja Jelena Kovačić   datum: 4. 4. 2022.