« Svibanj 2024 »

DOBRO DOŠLI U 2.a. RAZRED!

Draga djeco i poštovani roditelji,

dobro došli u 2. a razred!!!

Nadam se da ste se odmorili i da ste spremni za nove izazove u novoj školskoj godini. Vjerujem kako ćemo ih zajedno uspješno savladati!

Za početak šaljem popis potrebnog pribora za 2. razred, a sve ostale informacije čitajte na ovoj stranici sljedeći tjedan (kada ću i ja znati detaljne informacije oko organizacije nastave).

OPREMA ZA ŠKOLU

- papuče ili tenisice (za učionicu i dvoranu)

- pernica u kojoj su 3 obične olovke, gumica, šiljilo, ravnalo, drvene bojice

- škare i ljepilo

- informativka s napisanim brojevima telefona roditelja (i u koju ćete svakodnevno upisivati izmjerenu tjelesnu temperaturu djeteta)

- fascikl A4 formata

BILJEŽNICE

Hrvatski jezik, Priroda i društvo, Engleski jezik, Vjeronauk  - pisanke B

Matematika - matematička bilježnica (za 1. i 2. razred) i geometrijska bilježnica

ZA LIKOVNU KULTURU

·       drvene bojice i flomasteri (obično su već u pernicama) + dodatna 2 crna flomastera

·       uljne  pastele

·       vodene boje

·       tempere

·       3 kista za vodene boje različitih debljina ( mekanih dlačica)

·       3 kista za tempere različitih debljina (oštrih dlačica)

·       čvrsta čaša za vodu

·       paleta

·       olovka B

·       glinamol (i vrećica za otvoreni glinamol koja se može zatvoriti)

·       plastična zaštita za klupu ( može komad plastificiranog stolnjaka ili nešto slično) – OBAVEZNO!!!

·       komad pamučne krpice ili manja spužvica (veličine one za pranje posuđa)

·       crni tuš

·       olovka B

NA SVOM PRIBORU GDJE JE MOGUĆE NAPISATI IME DJETETA. PRIBOR ĆE BITI SLOŽEN U ZELENU  KUTIJU (kao i prošle godine).

ZA TJELESNU I ZDRAVSTVENU KULTURU :

- platnena vrećica s imenom djeteta koja će sadržavati : čvrste tenisice, bijelu majicu kratkih rukava, kratke hlačice (ili tajice...), gumica za kosu

Želim nam svima, pogotovo djeci, sretan i uspješan početak školske godine!!!

Učiteljica Anita

Susret s kraljem Filipom VI

Učenici 4.a razreda Maks Dimitrije Appelt i Helena Pavić sa svojom učiteljicom Anitom Leticom bili su pozvani u ured premijera Plenkovića, od strane veleposlanstva RH u Španjolskoj, na primanje kod španjolskog kralja Filipa VI koji je bio u posjeti Republici Hrvatskoj u Zagrebu.

Učenici su u razredu radili na projektu „Kakav vođa treba biti?“. Odgovore koje su pisali bili su izvrsni te smo htjeli da netko od visokih dužnosnika ili političara učeničke odgovore pročita. Maks Dimitrije Appelt predložio je da plakat predamo njegovoj baki koja radi u veleposlanstvu Republike Hrvatske u Španjolskoj gđi. Nives Malenica.

Veleposlanica se oduševila učeničkim radovima i predložila da se plakat preda španjolskom kralju kada dođe u posjet Zagrebu. Tako je i bilo.

Pozvani smo u četvrtak 17.11. 2022. u 12.45 u Banske dvore predati plakat kralju Filipu VI. U uredu premijera Plenkovića imali smo čast pozdraviti i predstaviti se kralju Filipu VI, našem premijeru i gostima. Poželjeli smo kralju dobrodošlicu, predstavili smo naš mali projekt te prenijeli pozdrave iz našeg 4.a razreda i cijele škole. U vrlo ugodnom razgovoru s kraljem i premijerom uslijedilo je fotografiranje za uspomenu koju ćemo pamtiti cijeli život, kako osobno svatko od nas tako i naša škola.

Naše uzbuđenje ne može se opisati, sreća i ponos koju smo u tom trenutku imali je neizreciva, a sve zbog jednog malog plakata za koji smo mislili da nitko neće pročitati, a završio je u rukama visokih dužnosnika i samog kralja Filipa VI.

Zahvaljujemo se veleposlanici Nives Malenica na ukazanoj časti i povjerenju te se nadamo da smo ispunili očekivanja i predstavili se u punom sjaju kako kraljevi i zaslužuju.

Anita Letica, razrednica 4.a razeda

Sve slike možete pogledati u našoj fotogaleriji!

objavio: Vjera Barbir Alavanja   datum: 17. 11. 2022.